Stebuklai – visai šalia mūsų

7502409Kai gyvenimas atrodo beprasmis, rutina – visa apimanti, o jūs pats sau – menkas ir nereikšmingas, tiesiog įdėmiai apsižvalgykite aplinkui. Tai, kas apverčia gyvenimą aukštyn kojomis, gali būti visai čia pat… Tą byloja tikra Niujorke dirbusios reklamos vadybininkės Lauros Schroff istorija, kurią ji bičiulio Alexo Tresniowski padedama suguldė į knygą „Nematoma gija“.

Vieną saulėtą rugsėjo dieną Niujorke prie pat Brodvėjaus Laurą sustabdė juodaodis berniukas prašydamas centų. Moteris buvo bepraeinanti pro šalį, bet kažkokia nematoma jėga ją sustabdžiusi ir privertusį sugrįžti prie vaiko. Tai buvo lemiama akimirka, nuo kurios prasidėjo nepaprasta judviejų draugystė – sėkmingą karjerą leidybos versle darančios 35-erių metų moters ir gatvėje išmaldos priversto prašinėti vienuolikmečio Moriso. Draugystė, pakeitusi abiejų gyvenimus. O juk galėjusi nė neprasidėti!

Tačiau pati Laura knygoje pasakoja ne tik šios gražios, nors kartais ir duobėtos, draugystės istoriją. Ji atskleidžia ir skaudžią savo vaikystės patirtį: šeimoje patirtą smurtą,  ankstyvą mamos mirtį, narkomanu tapusį brolį ir vis pašėlstantį tėvą. Laura labai blogai mokėsi mokykloje (kaip pati sako – dėl nuolatinių dramų namuose) ir nebaigė jokio koledžo. Bet vis tik padarė puikią karjerą reklamos srityje. Nes pasinaudojo kitais savo talentais – energija, komunikabilumu ir nuoširdumu. Jos istorija – dar vienas pavyzdys, kad „kai Dievas uždaro duris, atidaro langą“.

Labai rekomenduoju visiems nusivylusiems ir manantiems, kad yra „niekam nereikalingi.“ Tai netiesa!

Alex Tresniowski, Laura Schroff. Nematoma gija. Vilnius, Vaga, 2015. Iš anglų kalbos vertė Rita Bakanienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *