Jei gyvenimas šalia alkoholiko pasidarė nepakeliamas

7502437Kaskart tenka vis aiškiau įsitikinti, kokia didžiulė problema Lietuvoje – alkoholizmas. Liūdniausia, kad alkoholiu piktnaudžiaujantieji žaloja ne tik save, bet ir kartu su jais gyvenančius artimiausius žmones. Šių pasaulio vaizdas išsikreipia mėginant prisitaikyti, slepiant artimųjų bėdą ar mėginant apsimesti, kad jos nėra. Pribloškia statistika, kad beveik 40 proc. alkoholikų žmonų yra nutukusios, t.y. turi valgymo sutrikimų. O kur dar kiti vargai.
Anot problemą tyrinėjančių autorių, alkoholikų vaikai kenčia dėl žemos savivertės, jaučiasi esantys kitokie, nei aplinkiniai, jiems būna sunku palaikyti artimus santykius, jie nuolat desperatiškai siekia pripažinimo ir įvertinimo, nes to negavo tėvų namuose. Tačiau net ir tai patyrus, yra būdų išmokti elgtis ir gyventi kitaip.

Pradžia gali būti išmintinga knyga. Tokia, kuri gimė iš tikros patirties, kurios autorius ar autcdb_ne-priklausomi_p1orė atrado sveikimo, vadavimosi iš užburto rato, būdus. Nuoširdžiai rekomenduoju du šiltus, autentiškus, jautrius leidinius lietuvių kalba, kurie galėtų suteikti impulsų veikti ir gyventi kitaip. Tai amerikiečių autorių J.G.Woititz „Suaugę alkoholikų vaikai“ ir M.Beatie „Ne-priklausomi“. Abi autorės pačios patyrė, ką reiškia gyventi šalia alkoholiko ir kad kitokio gyvenimo galimybė visada yra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *