Įkurta Lietuvos biblioterapijos asociacija

9527062294_57099a1c7b_kPaskutiniąją 2017 metų rudens dieną, lapkričio 30-ąją, Klaipėdoje buvo įkurta Lietuvos biblioterapijos asociacija – pirmoji oficialiai registruota organizacija, kuri rūpinsis literatūros panaudojimu žmonių psichikos sveikatos gerinimui. Tai, žinoma, tik vienas iš jos tikslų, bet labai svarbus. Anot asociacijos prezidentės, Klaipėdos universiteto docentės, gydytojos psichiatrės ir poetės dr. Jūratės Sučylaitės, Lietuvos biblioterapijos asociacija sieks padėti savo nariams ir visiems norintiems dvasiškai augti pasitelkiant skaitymą, kūrybišką rašymą, skatins bibliotekininkus sudaryti terapinių knygų sąrašus ir aprašus, mokytis biblioterapijos metodų, skirtų darbui su vienokių ar kitokių psichologinių poreikių turinčiais žmonėmis. Nes tinkamai parinkta, įdėmiai perskaityta knyga yra tarsi nauja erdvė, kurioje žmogus gali išgirsti save patį, atrasti šios akimirkos žavesį ir savo unikalumą. Knygose sukaupta tiek daug egzistencinės išminties, kuri atrasta reikiamu metu, gali parodyti žmogui kelią iš aklavietės, įkvėpti veikti, rasti savyje resursų išgyventi net labai sunkiomis aplinkybėmis.

Susitikimo Klaipėdoje metu sutartį dėl asociacijos steigimo pasirašė 30 narių iš įvairių Lietuvos miestų, prezidente tapo doc.dr. Jūratė Sučylaitė, išrinkta 8 narių valdyba: dr. Daiva Janavičienė, Simona Žilienė, Branguolė Šimkūnienė, Rūta Jurkuvienė, Neringa Lašienė, Vidas Dusevičius, Alina Jaskūnienė ir aš, Rasa Derenčienė. Viliuosi, kad asociacijos veikla prisidės gerinant žmonių psichologinę savijautą  rekomenduodama priemones, kurios prieinamos visiems. Lengvų jai žingsnių ir prasmingos veiklos!