Atslinkus depresijai

kodel-verta-gyventi-1Valstybiniame psichikos sveikatos centro tinklapyje skelbiama, kad Lietuvoje depresija serga maždaug 2 proc. žmonių.  Iš pateikiamų diagramų matyti, kad tendencija ja sirgti auga. Ar knygos galėtų padėti nuo šios ligos vaduotis? Yra visaip manančių. Vidutinio sunkumo  depresija jau gydoma vaistais, ją nustačius  skiriamas nedarbingumas, kompensuojamieji medikamentai. Sunki depresija esą nepagydoma net vaistais. Knygos?… Ir vis dėlto. Esama žmonių, kurie  ją įveikė ir tuo dalinasi su kitais.  Štai du išties paveikūs ir puikiai parašyti  leidiniai.

Britų rašytojas ir publicistas Matt Haig knygoje „Kodėl verta gyventi“ pasakoja, kokioje duobėje pats buvo atsidūręs kai susirgo, atvirauja apie ketinimą nusižudyti ir vis tik rastas jėgas gyventi. Knygoje labai daug šviesos, atjautos sau ir impulsų nepasiduoti. Dar – pavyzdžių, kaip iš tikrųjų jaučiasi ligonis ir kokia svarbi jam artimųjų meilė. Matt Haig įsitikinęs ir tikina kitus: „tunelio gale išties yra šviesa, net jei jos ir nematome“.

7502389O štai amerikiečių elgesio terapeutė Arline Curtiss knygoje „Smegenų jungiklis. Kelias iš depresijos“ rekomenduoja konkretų būdą, kaip iš ligos vaduotis dirbant su savo mintimis. Prislėgtumo jausmą, anot autorės,  dažnai sukelia blogos mintys, o juk mintis kiekvienas galime valdyti. Ir pateikia konkrečius tokio valdymo būdus. Tiks gal ir ne visiems, bet kodėl nepabandžius?

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *