Apie mane

Kristinos Bykovienės nuotr.

Esu Rasa Derenčienė – tekstų skaitytoja, kūrėja ir taikytoja. Didžiąją gyvenimo dalį juos tik skaičiau, keliolika metų – rašiau, verčiau ir redagavau, o štai keletą pastarųjų – gilinuosi, kaip šiuos pasitelkti psichologinėms ir dvasinėms problemoms spręsti.

Skaitymas, rašymas – mano hobis, aistra ir profesija. Gyvenime nebuvo situacijos, kad iškilus problemai atsakymo nerasčiau išmintinguose tekstuose. Žinoma, jie neatstos nuoširdaus bendravimo su gyvu žmogumi. Tačiau kaip niekas kitas gali nukreipti mintis tinkama linkme ir įkvėpti veikti. Svarbiausia tuos gydančius tekstus reikiamu metu sau atrasti.

Kadaise, parašiusi savo pirmąjį magistro darbą apie literatūrinės kūrybos įtaką žmonėms II-ojo pasaulinio karo pradžioje, supratau, kokį didžiulį poveikį geras grožinės literatūros kūrinys turi grėsmės, dvasinės krizės akivaizdoje. Apie tai dar prieš keliolika metų skaičiau pranešimą KTU organizuotoje tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Kultūra ir visuomenė“.
Rašydama antrąjį magistro darbą apie katalikiškąsias ir dzenbudizmo praktikas Lietuvoje, susidomėjau dvasinės literatūros tekstų įtaka asmenybės raidai, emocinei brandai ir asmeniniam augimui. Tada atradau, kad tekstai gali būti kryptingai taikomi problemoms spręsti ir tai vadinama biblioterapija…

Taigi , esu baigusi lietuvių filologijos (VDU) ir religijos studijas (VU), įgijusi literatūrologijos ir religijos mokslų magistrų laipsnius. Turiu keliolikos metų žurnalistinio darbo patirtį Lietuvos žurnalinėje žiniasklaidoje. Mano domėjimo sritys – sveikata, sveika gyvensena, psichologija, dvasinis augimas. Individualiosios psichologijos institute baigiau podiplomines bazinio psichologijos kurso bei konsultavimo programas ir įgijau individualios psichologijos konsultantės kvalifikaciją.  Esu Lietuvos individualios psichologijos draugijos, Lietuvos biblioterapijos asociacijos  narė ir viena iš steigėjų.

Dirbdama Lietuvos žmonių su negalia sąjungos Vilniaus neįgaliųjų dienos centre ir vesdama žmonių su negalia savipagalbos grupes  dar sykį įsitikinau, kad žmogaus galimybės – neišmatuojamos, vidiniai resursai milžiniški, o adaptaciniai mechanizmai – neįtikėtini. Ir kad poetiniai tekstai gali padėti net nemėgstantiems ar negalintiems skaityti.

Prasmingi tekstai mane tebeįkvepia…

Turite klausimų, pasiūlymų ar pastebėjimų?

Rašykite man el.adresu  rasa.derenciene@gmail.com

Arba užpildę žemiau pateiktą formą: